Püskül Otu

Evet, püskül otu / saçak otu uygulamasını kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Tadilat ve dekorasyon işlerine ilgi duyan ve pratik becerilere sahip olanlar için bu iş oldukça kolaydır. Püskül otu uygulaması, mekanınıza benzersiz bir görünüm kazandırmanızı sağlar. Mekanınızı yenilemek için bugün adım atın ve kendi tarzınızı yansıtan bir alan oluşturun!

UYARI ! Projeye göre profesyonel desteğe ihtiyanız olabilir !

Ürünleri Su ile Yumuşatın

Püskül otu hasır gölgelik ürünlerini su ile ıslatın ve uygulamadan önce yarım saat duruma göre bir saaat bekletin. Islaklık sayesinde ürünler yumuşar ve uygulama öncesinde esneklik kazanır. Bu nedenle ıslatıp bekletme adımına dikkat etmelisiniz.

Gölgelik Yapımı Sarkıtma Aşaması

Püskül otu hasır kamelya uygulaması için sarkıtma yapılacak uzunluğu ayarlayın. Ardından püskül otu rulosunu açın ve kamelya üzerine yerleştirin. Üzerine ince bir ahşap çıta veya inşaat teli koyun ve uygun montaj vidası ile püskül otunu tahta ve kamelya zemini üzerine sabitleyin. Bu şekilde püskül otunu katmanlar halinde monte ederek gölgelik uygulamasını tamamlayın.

Kapalı Tavanlarda Presleme Yöntemi

Püskül otu uygulamasını presleme yöntemiyle yapmanız gerekmektedir. Üzeri kapalı zeminlerde montaj vidası veya galvanizli çelik tel kullanmak mümkün olmayabilir. En uygun ve sağlam yöntem presleme yöntemidir. İnce ahşap çıtaları kamelya zeminine monte edin. Sonrasında püskül otunu yerleştirin ve saçaklı ot kısımlarını iki ahşap çıta arasına montaj vidası ile sıkıştırın. Bu adımları takip ederek püskül otu / saçak otu uygulamasını kolayca tamamlayabilirsiniz.

Püskül Otu / Saçak Otu

Doğal çatı kaplama uygulamalarında tercih edilir. Yaygın olarak püskül otu, gıyak otu veya saçaklı hasır otu olarak bilinir ve dekoratif amaçlar için ideal bir seçenektir. Özellikle otel, restoran, kafe ve villa bahçelerinde tercih edilen bu ürün, hasır kamelya ve çardak kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Mekanların çatı kaplamasında kullanılan püskül otu, iç ve dış mekanlara doğal ve egzotik bir atmosfer kazandırır. Site içi kamelyalardan villalara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir ve her ortama şıklık katar.

Püskül otu, mekanlarınızın estetik değerini artırırken aynı zamanda doğal bir görünüm sunar. Dekorasyonunda doğallığı ve özgünlüğü arayanlar için mükemmel bir tercihtir.

Mekanlarınıza püskül otu / saçak otu ile farklı bir hava katmak istiyorsanız, sizin için uygun olan çeşitlerimizi Hasirkamis.com.tr sitemizde keşfedin.

Püskül Otu / Saçak Otu Çeşitleri

Püskül otu; gıyak otu, semer otu ve iplik otu dediğimiz doğal otlardan üretilir. Otlar toplanarak desteler halinde galvaniz tel ile birbirine bağlanır ve saçaklı hasır kamelya, püsküllü hasır pergola ve daha birçok doğal projelerde kullanılabilir. Bu doğal saçak otu ile doğa ile iç içe bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Püskül Otu / Saçak Otu Fiyatları

Uygulamak istediğiniz alana göre püskül otu / saçak otu fiyatları değişiklik gösterebilir. Sitemizde 1 metre ila 2.5 metre boyunda 1metre ila 3 metre eninde püskül otu ölçüleri mevcuttur. Kendi ölçülerinizi belirleyerek, ihtiyacınıza uygun adette Hasirkamis.com.tr sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Püskül Otu / Saçak Otu Nerelerde Kullanılır?

Püskül otu / Saçak otu, 4 mevsim boyunca her türlü mekanda rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Doğal ve sıcak bir alan oluşturken, mekanların estetik ve işlevsel ihtiyaçlarını karşılar.

Kamelya ve Çardakların Çatılarında Kullanımı

Kamelya ve çardakların çatılarında kullanılan püskül otu, mekanlara hem estetik bir görünüm kazandırır hem de pratik bir gölgelik çözümü sunar. Doğal ve sıcak bir atmosfer oluştururken, güneş ışınlarının etkilerini azaltır ve rahat bir kullanım sağlar.

Hasır Kamelya Uygulamalarında Kullanımı

Hasır kamelya uygulamalarında püskül otu / saçak otu, dekoratif bir unsur olarak kullanılabilir. Özellikle yanlardan sarkıtma ile kullanıldığında, mekanlara hoş bir dokunuş ekler ve gölgelik alanları daha işlevsel hale getirir.

Turizm İşletmelerinde Kullanımı

Turizm işletmelerinde, özellikle cafe ve restoran gibi mekanlarda püskül otu sıkça tercih edilir. Çatı kaplamalarında ve süslemelerinde kullanılarak, mekanlara doğal bir görünüm kazandırır ve misafirlerin hoşuna giden bir hava oluşturur.

Hasır Şemsiye Modellerinde Kullanımı

Özel hazırlanan hasır şemsiye modellerinde de püskül otu kullanılabilir. Bu şemsiyeler, plaj veya bahçe gibi açık alanlarda estetik bir gölgelik çözümü sunar ve mekanların şıklığını artırır.

Veranda ve Pergole Çatılarında Kullanımı

Veranda ve pergole çatılarında püskül otu, hem gölgelik hem de süsleme amaçlı olarak kullanılabilir. Doğal bir görünüm sağlarken, mekanların kullanım alanlarını genişletir ve daha keyifli bir ortam oluşturur.

Bungalov Çatılarında Kullanımı

Bungalov çatılarında püskül otu, doğal ve estetik bir görünüm sunar. Bu çatılar, çevre ile uyumlu bir tasarım oluşturarak, mekanların çekiciliğini artırır.

Bahçe Gölgeliklerinde Kullanımı

Bahçe gölgeliklerinde püskül otu, estetik, pratik ve ekonomik bir çözüm sunar. Doğal otlardan yapılan bu ürünler, açık alanlarda rahat bir gölgelik sağlarken, mekanların şıklığını da artırır.

150cm x 200cm ölçülerinde Püskül otu / saçak otu, estetik yapısıyla, kamelya, bungalov ev, bali evi gibi projelerin..
849,00TL879,00TL
Vergiler Hariç:849,00TL
150cm x 300cm ölçülerinde Püskül otu / saçak otu, estetik yapısıyla, kamelya, bungalov ev, bali evi gibi projelerin..
1.149,00TL1.279,00TL
Vergiler Hariç:1.149,00TL
120cm x 200cm ölçülerinde Püskül otu / saçak otu, estetik yapısıyla, kamelya, bungalov ev, bali evi gibi projelerin..
759,00TL799,00TL
Vergiler Hariç:759,00TL
250cm x 250cm ölçülerinde Püskül otu / saçak otu, estetik yapısıyla, kamelya, bungalov ev, bali evi gibi projelerin..
899,00TL989,00TL
Vergiler Hariç:899,00TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)