Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m

Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
Tükendi
Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
479,00TL
559,00TL
KDV Hariç: 479,00TL

Ürünlerimiz fabrikasyon değildir! Küçük farklılıklar olabilir! Ustalarımız en iyisini yapmak için BÜYÜK çaba harcıyor :)

Ürün stoklarımızda tükenmiştir

Piyasadaki En Düşük Fiyat!

Ürün Yorumları

Alışveriş Deneyiminizi yazın

Lütfen alışveriş deneyiminizi yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Yer hasırı / hasır halı, halk dilinde Kındıra diye adlandırılan yastık otu / hasır otu olarakta bilinen bitkiden üretilmektedir.

Eskiden genellikle halı/yaygı olarak kullanılmıştır.

El örmesi hasır halı, koltuk hasırı, duvar dekorasyonu, taban döşemesi, tavan kaplaması, şark köşesi koltukları gibi bir çok alanda kullanılabilir. Dokusu yumuşaktır. Onun için üretimi yapılan ot'a "yastık otu'da" denmiştir.

Yer hasırı / Hasır yaygı, boydan boya gerilmiş ipler arasından ince sazlardan yapılmış her lif, ya bir alttan, bir üstten veya iki alttan bir üstten geçirilerek tezgahlarda örülür.

Yer hasırı fabrikasyon plastik ürünlerle karıştırmamalıdır. %100 doğal üründür.


Sıkça Sorulan Sorular

Kamış hasır doğal bir malzemedir. Kamış hasır saz kamışlarının birleştirilmesi ile yapılmaktadır. Bu birleştime misina ipler ile sağlanmaktadır. Kamışlar misina ipler ile birbirine sıkıca örülerek kamış hasır rulo imal edilmektedir.
Hasır Kamış, uzun ömürlü doğal bir malzemedir. Hasır gölgeliklerin kullanım ömrü ortalama 5-7 yıl kadardır. Tabi daha uzun sürelerde kullanılabilir. Bu süreler hasır gölgeliklerin estetik görünümünü kaybetmeden kullanılabilir olduğu süreleri temsil etmektedir.
Kamış Hasır, dekorasyon ve bahçe dekorasyon uygulamalarında bahçe çiti, hasır gölgelik, paravan ve duvar dekorasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir.
  1. Kamis hasır cok eski yıllardır ev ve çardak çatı ve kaplamalarında, gölgelik ve hasır çatı olarak kullanılmaktaydı. Hasır kamış, saz kamış rulo ve saz çit olarak da anılan bu ürünler çatı ve gölgelik uygulamalarında ekonomik ve doğal çözümler sunmaktadır.

  2. Kamış hasırlar iyi bir izolasyon sağladığı için eskiden zemin ve duvar kaplamaları olarak alt katmanlara ya da üst katmanlara katlanmaktadır. 

  3. Günümüzde strafor gibi yalıtım malzemelerinin artması ile kamış hasır daha çok  hasır dekorasyon uygulamalarında ile kullanılan bir malzemeye dönüştü.

  4. Kamış hasır hasır çit ve çatı ve kaplamalarında hasır gölgelik ve hasır dekorasyon olarak kullanılan bir malzemedir.

  5. Ürünlerimiz doğal bahçe çiti olarak kamış çit ve bambu çit olarak ta kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler

Sarkıt avize tamamen el işçiliğidir. El işçiliği olduğundan boyutlarda 1-2 cm değişiklik gösterebilir. Doğal avize ürün..
389,00TL459,00TL

Piyasadaki En Düşük Fiyat!

KDV Hariç:389,00TL

Son Baktıklarınız

Yer hasırı / hasır halı, halk dilinde Kındıra diye adlandırılan yastık otu / hasır otu olarakta bili..
479,00TL559,00TL

Piyasadaki En Düşük Fiyat!

KDV Hariç:479,00TL