Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m

Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
Stok Sorunuz
Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m
479,00TL
KDV

DAHİL

559,00TL
KDV

DAHİL

Vergiler Hariç: 479,00TL
Ürün stoklarını sorunuz?
Ürünlerimiz fabrikasyon değildir! Küçük farklılıklar olabilir! Ustalarımız en iyisini yapmak için BÜYÜK çaba harcıyor :)

Müşteri Deneyimleri

Yer Hasırı / Hasır Halı - 1.30m x 2.30m Üzerindeki Değerlendirmeler

 • 0 /5

Toplam (0) kişi ürün hakkındaki deneyimini yazdı

ürün hakkındaki deneyiminizi eklemek için burayı tıklayın.
 • 5
  0%
 • 4
  0%
 • 3
  0%
 • 2
  0%
 • 1
  0%
Saz Kamış bitkileri yenilenebilir bir kaynaktır. Havaya zararlı kimyasal veya kirletici bırakmaz. Sağlığı tehdit edici hiç bir zararlı madde bulundurmaz. Hijyenik ve sağlıklıdır. Çevre dostudur.
Hasır kamış üretiminde, hem hasat hem de işleme süreçlerinde "el işçiliği" titizlikle uygulanır. Bu sayede doğal ve saflığından birşey kaybetmez. Doğallığında saklı olan kırsal köy havası, yaşam alanlarınıza özgünlük katar.
Saz Hasır Kamış ürünümüz, Kayseri ili, Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçeleri sınırlarında bulunan Sultan Sazlığın 'da yetişen tatlı su kamışından üretilmektedir. Misina ipleriyle örülerek rulo haline getirilmektedir.

Ürün Bilgileri

Yer hasırı / hasır halı, halk dilinde Kındıra diye adlandırılan yastık otu / hasır otu olarakta bilinen bitkiden üretilmektedir.

Eskiden genellikle halı/yaygı olarak kullanılmıştır.

El örmesi hasır halı, koltuk hasırı, duvar dekorasyonu, taban döşemesi, tavan kaplaması, şark köşesi koltukları gibi bir çok alanda kullanılabilir. Dokusu yumuşaktır. Onun için üretimi yapılan ot'a "yastık otu'da" denmiştir.

Yer hasırı / Hasır yaygı, boydan boya gerilmiş ipler arasından ince sazlardan yapılmış her lif, ya bir alttan, bir üstten veya iki alttan bir üstten geçirilerek tezgahlarda örülür.

Yer hasırı fabrikasyon plastik ürünlerle karıştırmamalıdır. %100 doğal üründür.